خانه
درخواست ها
ثبت درخواست خرید
جستجو
داشبورد
روچی
اشتراک روچی مارت
مشاوره فروش پوشاک
مجله خبری روچی مارت
خدمات‌دهندگان
کالاکارت مهر ایران
مجله روچی
روچی تولید
فروش اعتباری

دسته‌بندی کالاها

پارچه عمده
منسوجات خانگی
رنگ، الیاف و نخ
خرج کار و ملزومات دوخت
پوشاک عمده
خدمات نساجی
تجهیزات، ماشین آلات و قطعات
خرید کالا، تجهیزات و ماشین‌آلات از پرداخت حق‌بیمه معاف شد

خرید کالا، تجهیزات و ماشین‌آلات از پرداخت حق‌بیمه معاف شد

با مصوبه حوزه دادستانی تهران، خرید کالاها، اقلام مصرفی، تجهیزات و ماشین‌آلات، از پرداخت حق بیمه معاف شد. همچنین طبق این مصوبه، خرید خدمات از کارگاه‌های ثابت دارای شناسه ملی یا کد کارگاهی، باید از حساب شرکت کسر و در کاربرگ 3 درج و به کارگاه ثابت فروشنده خدمات، منتقل شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این دستورالعمل، بخشی از مصوبات جلسه رفع مشکلات ناشی از نحوه اجرای مواد 38 و 47 قانون تامین اجتماعی است که روز چهارشنبه 11 بهمن‌ماه امسال از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران و با حضور مسیولان ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران، سازمان تامین اجتماعی، دادستانی تهران و مشارکت نمایندگان اتاق بازرگانی تشکیل شد.

طبق یکی از بندهای مهم این مصوبه، خرید کالاها، اقلام مصرفی، تجهیزات و ماشین‌آلات، از پرداخت حق‌بیمه معاف شده‌است و خرید خدمات از کارگاه‌های ثابت دارای شناسه ملی یا کد کارگاهی نیز باید در کاربرگ شماره 3 درج و به کارگاه ثابت فروشنده خدمات، منتقل شود.

با این مصوبه که سازمان تامین اجتماعی برای اجرای آن، باید طی بخشنامه‌ای به تمامی واحدهای اجرایی و موسسات حسابرسی خود ظرف دو هفته پس از صدور ابلاغ کند، بخشی زیادی از مشکلات فعالان اقتصادی در ارتباط با کسر حق‌بیمه از خرید اقلام مصرفی خود، برطرف شد.

همچنین در اتاق تهران و به طور مشخص، از سوی معاونت توسعه خدمات کسب‌و‌کار و دبیرخانه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران، رسیدگی به رفع این معضل بنگاه‌های اقتصادی، طی جلسات هم‌فکری با مسیولان دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفته و طی مکاتبه با نهادهای حاکمیتی و سازمان تامین اجتماعی، حذف مسیله کسر حق بیمه از خریدها از سوی اتاق تهران مطالبه شده بود.

پیش از این، بازرسان دفاتر قانونی سازمان تامین اجتماعی، به هنگام بازرسی دفاتر شرکت‌ها، تمامی هزینه‌های خرید تجهیزات و ماشین‌آلات، کالا و اقلام مصرفی و صورت‌حساب‌های خدمات را در ستون‌های مشمول کسر حق بیمه طبقه‌بندی و بابت آن مطالبه حق بیمه می‌شد و این رویه، مشکلات عدیده‌ای را برای کارفرمایان و صاحبان کسب‌و‌کار ایجاد کرده‌بود.

همچنین این مصوبه، بندهای دیگری نیز دارد. بر اساس آن، مصوبات ستاد تسهیل و کارگروه‌های آن باید توسط سازمان تامین اجتماعی اجرا شود و در صورتی که به هر دلیل، مصوبه‌ای توسط این سازمان مغایر قوانین و مقررات تشخیص داده شود باید ظرف دو هفته مراتب به ستاد اعلام شود.

همچنین، در خصوص فرآیند تقسیط بدهی حق بیمه پرسنل واحدهای تولیدی، سازمان تامین اجتماعی در مواردی که راسا نسبت به تقسیط اقدام می‌کند، باید تا سه مرحله نسبت به این مهم اقدام کند.

 

مصوبه رفع مشکلات نحوه اجرای مواد 38 و 47 قانون تامین اجتماعی