خانه
درخواست ها
ثبت درخواست خرید
جستجو
داشبورد
روچی
اشتراک روچی مارت
مشاوره فروش پوشاک
مجله خبری روچی مارت
خدمات‌دهندگان
کالاکارت مهر ایران
مجله روچی
روچی تولید
فروش اعتباری

دسته‌بندی کالاها

پارچه عمده
منسوجات خانگی
رنگ، الیاف و نخ
خرج کار و ملزومات دوخت
پوشاک عمده
خدمات نساجی
تجهیزات، ماشین آلات و قطعات
برگزاری نمایشگاه فرش با عرضه دست‌بافته‌های فرش آستان قدس رضوی

برگزاری نمایشگاه فرش با عرضه دست‌بافته‌های فرش آستان قدس رضوی

به گزارش ایرنا، در این نمایشگاه که از 15 تا 24 بهمن‌ماه سال‌جاری در سالن حجاب تهران برگزار می‌شود، مجموعه‌ای متنوع از انواع دستبافته‌ها به علاقه‌مندان و خریداران ارایه می‌شود.

این فرش‌های دستباف در فضایی به مساحت حدود 500 مترمربع در محل سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با حال و هوایی خاص و متفاوت در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرند.

در دوره 10 روزه برگزاری این رویداد نمایشگاهی که برای نخستین‌بار سامان یافته است، شرکت فرش آستان قدس رضوی پذیرای بازدیدکنندگان، علاقه‌مندان، بازرگانان و خریداران فرش دست‌باف ایران خواهد بود.

در این رویداد، افزون بر انواعی از فرش‌های دستباف متبرک حرم رضوی، فرش‌های تولیدی شرکت، تابلوفرش، مبل‌فرش و نیز گل‌فرش‌های متبرک رضوی، برخی فرش‌ها با نقشه‌ها و طرح‌هایی بدیع و متفاوت نیز رونمایی خواهند شد.

در نمایشگاه اختصاصی شرکت فرش آستان قدس رضوی در تهران، شناسنامه ویژه فرش‌های متبرک رضوی نیز که افزون بر اطلاعات فنی این فرش‌ها، اطلاعات تاریخی آنها از جمله مدت و موقعیت مفروش شدن در حرم مطهر رضوی را داراست به خریداران ارایه خواهد شد.

در این شناسنامه‌ها اطلاعات فنی و تخصصی فرش از جمله جنس الیاف، رجشمار، سال بافت، نقشه و رنگ‌بندی، تاریخ و مکان‌های استقرار فرش در حرم مطهر رضوی درج می‌شود و خریدار خواهد دانست که فرش یاد شده چه مدت و در کدام رواق‌های حرم مطهر حضور داشته است.

علاقه‌مندان به بازدید و خرید فرش‌های دستباف می‌توانند از 15 تا 24 بهمن‌ماه از ساعت 9 صبح تا 9 شب از نمایشگاه اختصاصی شرکت فرش آستان قدس رضوی در سالن نمایشگاهی حجاب تهران واقع در خیابان فاطمی بازدید کنند.

مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی نیز در این نمایشگاه اظهار داشت: امسال توانسته‌ایم افزون بر حفظ سقف تولید پیشین، با گسترش حوزه فعالیت خود در جغرافیای کشور و حضور در سایر استان‌ها، میزان تولید خود را گسترش دهیم.

حمید کارگر در این زمینه افزود: علاوه بر تولید نزدیک به چهار هزار مترمربع فرش دستباف در کارگاه‌های متمرکز در مشهد و کاشمر، برای بیش از 230 نفر قالیباف با تولید افزون بر 500 مترمربع فرش دستباف در استان‌های ایلام، اصفهان، یزد و خراسان رضوی ایجاد اشتغال شده است.

وی درباره توانمندی‌های مجموعه تحت مدیریتش گفت: شرکت فرش آستان قدس رضوی با پیشینه‌ای چهل ساله در تولید فرش دستباف باکیفیت برای اماکن متبرکه و دیگر مصرف‌کنندگان فعالیت می‌کند. این شرکت با توجه به برخی ویژگی‌های منحصر به فردی که در اختیار دارد، از جمله تولید متمرکز و یکپارچه، استفاده از رنگزاهای طبیعی، نظارت مستمر و دوری از هرگونه تقلب در بافت و نیز امکان سفارش‌پذیری، خود را به مجموعه‌ای بی‌مانند در کشور تبدیل کرده است.

کارگر درباره توسعه اشتغالزایی فرش دستباف گفت: با توجه به این‌که هنر- صنعت فرش دستباف دارای حلقه‌های متعددی است و مشاغل مختلفی از جمله طراح، نقاش، رنگرز، ریسنده، چله‌کش، قالیباف و پرداخت‌کار را شامل می‌شود، توسعه فعالیت در این حوزه به اشتغال غیرمستقیم افراد زیادی یاری می‌رساند.